~ Aeon Legend ~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ Aeon Legend ~

Hogwarts | Durmstrang | Beauxbatons ~ Artık Her Şey Değişti!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Olağan Toplantı

2 posters
YazarMesaj
Nathaniel Larter
Yönetici | Büyük Pençe 5. Sınıf | Bina Başkanı
Nathaniel Larter

Lakap : Nate

Bilgiler
Rp Puanı:
Olağan Toplantı Left_bar_bleue100/100Olağan Toplantı Empty_bar_bleue  (100/100)

Olağan Toplantı Empty
MesajKonu: Olağan Toplantı   Olağan Toplantı Icon_minitimeCuma Haz. 11, 2010 3:17 pm

Kişiler: Nathaniel, Cassidy. (Europa katılmayacaktır!)

Olağan bir gün ve olağan bir toplantı için kulemize doğru gidiyordum. Büyük ve iddialı adımlarla ilerlerken bir yandan da etrafa saçtığım korkudan haz alıyordum. En sevdiğim şarkılardan birini mırıldanmaya başladım.

"Don’t be so greedy.
A dollar's a penny to you.
When hearts are beating,
Say what you want 'em to do.
Wasting away... I see you.
When the top of the world falls on you.
Finding a day, don’t wanna be you,
When the top of the world falls on you."

Kuleye varmam uzun sürmedi. Herkesten önce ortak salonda yerimi aldım ve diğerlerini beklemeye başladım. Kasvetli salonumuz çoğu kişinin hoşuna gitmese de beni kendimde hissettiriyordu. Sonra oturmaktan canım sıkıldı ve kendime bir kahve hazırladım. Tam istediğim gibi hafif acı bir kahve hazırlamıştım kendime. içtikten sonra bütün hislerimle uyanıktım. Stres atmak için yerleştirdiğimiz mankenlerden birinin karşısına geçtim ve biraz prova yapmaya karar verdim. Mankenlerimizin üzerinde Beauxbatons armaları vardı, böylelikle nefretimizi daha rhat dışarı vuruyorduk sonra asamı salladım.
"Sectumsempra!"
Cassidy Darkmoon
Cassidy Darkmoon

Lakap : Cass ^^

Olağan Toplantı Empty
MesajKonu: Geri: Olağan Toplantı   Olağan Toplantı Icon_minitimeCuma Haz. 11, 2010 3:36 pm

Bugün bizim grubun her zamanki toplantılarından biri vardı. Çalar saatimin iğrenç sesini duymadan önce kalkmıştım. Bu şaşırtıcı olsa da öyleydi. Saat çalmasın diye onu kapatıp üstüme giyinmek için sandığımı açtım. Buraya kesinlikle bir dolap almalıydık. Tabii okul izin verirse. Durmstrang eteğimin üzerine siyah gömleğimi giydikten sonra armalı süveteri giyerken havanın sıcak olduğu kanısına varıp sadece cüppemi elime tıkıştırdım. Ayakkabı manyaklığımdan doğan ikinci bir sandığı açıp, düzenle yerleştirilmiş ayakkabılardan birini -en sevdiğim ayakkabımı- aldım. Ayakkabıyı giyerken kulenin salonundan bir ses geldi. Tanıdık bir ses. Bu sesi duyunca rahatladım. Nate'di. "Sectumsempra." diye bağırmıştı. Ardından bir ses daha geldi ve Nate'in alıştırma yaptığını anladım. Mankenin yere düştüğünü duyunca becerdiğini de anladım. Büyük bir sevinçle aşağı indim. Onu en son dün gece görmüş olsam bile özlüyordum.

"Selam!" dedim, cüppemi bir sandalyeye attım ve Nate'e sıkıca sarıldım. Yanağına küçük bir öpücük kondurduktan sonra koltuğa oturdum. Gözlerim salonu süzdü. Koyu kırmızı perdelir toplayan siyah bağları odaya kasvetli bir hava veriyordu. Koltuklar da perdelerle takım gibiydi. Kırmızının üzerine modern bir hava katmak için siyah şeritler çekilmişti. Şöminenin içinde yanan mavi ateş her zaman gözümü alırdı. Asamı çıkarım mavi ateşi, doğal ateşle değiştirdim. Böylesi odaya daha uyumlu görünüyordu. Şömineye dalmışken, neden odayı süzdüğümü hatırladım. Europa'yı yatakhanede görememiştim ve burada olduğunu sanmıştım. Fakat yoktu. Nate'e dönüp "Em'i göremedim. Yatağında yoktu. Nerede olduğunu biliyor musun?" dedim. Em... Tatlı, kaçık ikizim. Onunla aynı binalarda değildik; ama aynı kulelere seçilmiştik. Elbette böyle olmalıydı. Sonra Nate'e dönüp sorumu yineledim "Nate, Europa'yı gördün mü tatlım?" Nate ise garip bir şekilde düşürdüğü mankene bakıyordu.

RpOut: Mert, Su beni çıkarın dedi. Ona göre yaz.
Nathaniel Larter
Nathaniel Larter

Bilgiler
Rp Puanı:

Olağan Toplantı Empty
MesajKonu: Geri: Olağan Toplantı   Olağan Toplantı Icon_minitimeCuma Haz. 11, 2010 7:38 pm

Büyüm başarılı olmuştu, tıpkı her zaman ki gibi. Yerdeki mankene bakarken Cass geldi.
"Selam" dedi. Her zamanki o güzel kadifemsi sesiyle. Bana sıkıca sarıldı. Bense hala devirdiğim mankeni inceliyordum. Cass yanağıma küçük bir öpücük kondurdu ve odadaki mavi ateşle ufak bir değişiklik yapıp onu kırmızıya çevirdi. Kesinlikle işini biliyordu ve bende onun zevkine güvenirdim.
"Em'i göremedim. Yatağında yoktu. Nerede olduğunu biliyor musun?" O anda onu dinlemedim. Çünkü devrilen mankenin içinde bir şey parlıyordu. Yaptığım büyüde bir sorun olamazdı. O parlaklığı süzmeye devam ettim.
"Nate, Europa'yı gördün mü tatlım?" dedi Cass, artık sesi endişeli çıkıyordu.
"Görmedim tatlım, ama binasından arkadaşları onun göl kenarına gittiği hakkında konuşuyorlardı." diye cevapladım.
Mankene yöneldim ve içindeki parıldayan şeye yaklaştım. Açık mavi renkte parıldıyordu. Parıldayan nesneyi elime aldım ve Cass'e gösterdim.
"Bunun hakkında ne düşünüyorsun! Kesinlikle Beauxbatonslar'ın işi!" dedim.
Cass'de şaşkın şaşkın nesneye bakmaya başladı. Acaba ne işe yarıyordu?
Cassidy Darkmoon
Cassidy Darkmoon

Lakap : Cass ^^

Olağan Toplantı Empty
MesajKonu: Geri: Olağan Toplantı   Olağan Toplantı Icon_minitimeCuma Haz. 11, 2010 11:32 pm

"Görmedim tatlım, ama binasından arkadaşları onun göl kenarına gittiği hakkında konuşuyorlardı." diye cevap vermişti sonunda Nate. Ama bu söylediği içimi rahatlatmaktan çok beni huzursuz etmişti. Em'in kendini koruyacağı fikri aklıma gelince rahatladım birden. Nate'e baktığımda parçaladığı mankenin üzerine eğilmiş, elini içine sokmuştu. Bir şeyler çıkarmaya çalışır gibiydi. Nate'in eli mankenden çıkınca avucunda bir 'şey' duruyordu. Ne olduğu hakkında en ufak bir fikrim yoktu. "Bunun hakkında ne düşünüyorsun! Kesinlikle Beauxbatonslar'ın işi!" dedi Nate sinirle. Ama bu saçma değil miydi? Hangi Beauxbatonslu buraya gelmeye cesaret edebilirdi ki? "Ah, şey. Bu bir çeşit tılsım olabilir mi?" dedim. Aklıma gelen tek şey buydu. Tılsım... ama kötü bir tılsım. O şeyi Nate'in elinden almak için uzandığımda cisim sanki canımı yakıyordu. Mavi bir şeydi. Üzerine karanlık çökünce mat gibi duruyordu; ama ateşe yakın olduğunda parıldıyordu. Bir taşa benziyordu. Değerli gibi durmuyordu. Çok küçük değildi; ama fazla büyükte değildi. Elimi taşa uzatırken gelen acıyı yok saydım ve taşı Nate'in elinden aldım. İşte her şey o anda oldu. Taş elimi o kadar acıttı ki birden onu yere bırakmak zorundaymışım gibi hissettim. Elim gevşeyince taş yere düştü. O acı belkide duyduğum en büyük acıydı. Elim hala zonkluyordu, yavaşça elime bakınca nedenini anladım. Kan! Taş, sanki yere düşerken elimi boydan boya kesmişti. Sol elimi. Solak olmam hiçbir zaman işime yaramamıştı zaten. Kana bakıp dururken başım döndü. Yere yığılacak gibi oldum. Kan beni tutmazdı ki. Nate'e dönüp "Beni bir koltuğa yatırır mısın?" derken kafam sert bir şekilde yere çarptı. En son gördüğüm şey: Ateşin yanıbaşında duran parlak ve mavi o taştı. Sonra gözlerim yavaşça kapandı.
Nathaniel Larter
Nathaniel Larter

Bilgiler
Rp Puanı:

Olağan Toplantı Empty
MesajKonu: Geri: Olağan Toplantı   Olağan Toplantı Icon_minitimeSalı Haz. 15, 2010 1:04 pm

"Ah, şey. Bu bir çeşit tılsım olabilir mi?" Benim tahminime göre de bu bir tılsımdı. Ama ne çeşit bir tılsım olduğunu çözebilmiş değildim. Henüz hiçbir etkisini görmemiştim. Ama bu taşta kötü bir şeyler olduğu belliydi. O açık mavi parıltı gittikçe iticileşiyordu gözümde. Her şeye hazırlıklı olmak gerekliydi. Cass tılsımı elimden almak için uzandı, ilk başta tereddütte kaldım, taşın ona zarar verebileceğinden korktum. Ama sonra kendi elimde tuttuğumu fark ettim taşı. Bana bir zarar vermediğine göre ona da zarar vermeyeceğini düşündüm. Ben de taşı ona doğru uzattım. Ama taş ona yaklaştıkça sanki acı çekiyormuş gibi yüzünü garip bir ifade sardı. Sonra taşı elimden aldı. Garip bir şekilde taşı elinde tutamadı ve elleri gevşeyince taş da yere düştü. Ama gördüğümden hiç de hoşnut değildim. Sol eli boydan boya kesilmişti. Sonra yüzüne baktım, ifadesi silikleşmişti.
"Beni bir koltuğa yatırır mısın?" dedi, ama ben onu bir koltuğa yatırmaya fırsat bulamadan yere düştü ve kafasını koltuğun yanındaki sehpanın köşesine çarptı. sonra gözleri kapandı.

Hemen onu yerden kaldırdım ve koltuğa yatırdım. Nabzını kontrol ettim, normalden yavş atıyordu ve bu iyiye işaret değildi. Sonra hemen elini koltukta bıraktığım atkımla bastırmaya başladım. Kan kaybetmesine izin vermemeliydim. Ama çok zaman kaybediyordum, acilen bir şeyler yapmassam çok kötü şeyler olabilirdi. Atkıyı sıkıca eline bağladım ve kitaplığıma saldırdım. Bu tılsımla ilgili mutlaka bir bilgi olmalıydı. Annemden kalan tılsım kitabını karıştırmaya başladım. Sayfaları bir yandan dikkatle inceleyip bir yandan hızla çeviriyordum. Sonra "Lanetlenmiş Tılsımlar" adlı başlıkta durdum. Sayfayı hızlıca okumaya başladım.

"Bu tılsımlar sahibi tarafından bir kişiyi lanetlemek üzere yapılmıştır. Tılsımlar lanetlenmediği sürece soğuk siyah renklidir, her ne zaman ki sahibi bu tılsımı lanetlemeye karar verirse onun aurasının rengini alır.Tılsım sadece lanetlenmesi gereken kişi üzerinde etkilenir, diğer insanlar için parlak bir taştan farksızdırlar. Tılsımın lanetini bozmak için tılsımı kırmak yeterlidir, ancak tılsımı kıran kişi tehlikeyi göze almalıdır."

Büyük ihtimalle bu tılsımlardan biriydi Cass'e etki eden. çünkü bende etki göstermemişti ama onda göstermişti. Neyse ki ne yapmam gerektiğini biliyordum. Ama kitap "tehlike" derken neyi kast ediyordu? Açıkçası bunun pek bir önemi yoktu benim için hayatımda en çok güvendiğim ven en çok sevdiğim kişi için göze alınamayacak bir tehlike değildir herhalde diye düşündüm. Sonra o itici tılsıma doğru ilerledim. Tehlikenin vakti gelmişti. Tılsım kolay kırılabilir gibiydi, sanki camdan yapılmıştı. Gözlerimi sıkıca kapadım ve tılsımın üzerine bastım. Küçük bir çatırtı ile tılsım kırıldı. Başta hiçbir şey olmadığını sandım, ama gözlerimi açtığımda açık mavi bir duman etrafımı sarmaya başlamıştı ve beni ne yönde etkileyeceği hakkında hiçbir fikrim yoktu.

Olağan Toplantı
1 sayfadaki 1 sayfası